Gardasil Belgeseli

Kizkardesleri Gardasil asiya zorlandiktan sonra havale geciren iki genc. Doktorun kardesiniz igneden korktugu icin bayilmistir yorumuna katilmayip arastirdiklarinda cok sayida kisinin ayni yan etkilere maruz kaldigini hatta daha da kotusu hayatlarinin sona erdigini ogreniyorlar.

Arastirdikca daha cok ogrenen ve bu ogrendiklerini paylasmak isteyen iki genc, belgesel cekmeye karar veriyorlar.

Belgeselin ismi “Bir Kiz Daha” (One More Girl). Gardasil reklaminda ise “Bir kiz daha eksik” (One Less Girl) bu cumle. Gardasil asisinin rahim kanserinden koruyacagini savunuyor. Videoda reklam sonrasi TV kanallarinda Gardasil’in yan etkilerinin konu aldigi haberler.

Amerika’da medyada bile tartisilmaya baslanan bu konu Turkiye’nin acaba hic gundemine geldi mi?

89 kisinin olumune sebep oluyor Gardasil. Oysa yan etkilerin sadece %1-10’u VAERS’e bildiriliyor. Peki ya kalan %90-99’da neler oldu, oluyor acaba?

Belgeselin cekimi icin gereken butce hazir artik. Onumuzdeki 90 gun icinde belgesel cekilmis olacak. Umarim en kisa zamanda onu da seyretme ve paylasma sansimiz olacak.

4 Comments

 1. Özgür Turan
  Haz 10, 2011

  Burada sözü geçen aşı şu an çatır çatır yapılıyor Türkiye’de. Ve çok büyük bir ilaç şirketi pazarlıyor aşıyı. En saçma aşılardan biri de bu olsa gerek.

 2. Evinkedisi
  Şub 27, 2014

  Gardasil Birleşik Arap Emirlikleri’ne geldiğinde sanırım iki üç sene önceydi, inanılmaz bir kampanya ile duyuruldu ve yine korku tohumları halka yüzme havuzları ve ortak kullanılan havlular, aa bir virüs kanseri yapıyormuş ve her yerde kapılabilinir şeklinde yayıldı. Hastaneye gittiğimde duvarlardaki reklamları dün gibi hatırlıyorum, iyi ki iç sesimi dinleyip kızıma yaptırmadım hep bir yerde yanlışlık var duygusu geldiğinde kalbi dinlemenin lazım olduğunu düşünüyorum özellikle doğa annelerin yüreğine bu duyguyu çok güzel yerleştirmiş. İçgüdülerine güven.

  • arastirananne
   Şub 27, 2014

   Ne mutlu kalbinin sesini duyanlardansin 🙂 Hatta duyup da kaale alanlardansin 🙂

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.